Bu ürünün içinde İYİLİK Var, KÖTÜLÜK Yok…

Etiketlerimizdeki maddelerden, işe yarayan kremler yaratma konusunda ne kadar istekli ve azimli olduğumuzu anlayabilirsiniz. Müşterilerimizden ve etrafımızdaki dostlarımızdan sürekli olarak “cidden söylediğini gerçekleştiren kremler” laflarını duyuyoruzJ Kremlerimizin içine neler koyduğumuza bu kadar dikkat ederken, neleri dışında bıraktığımıza da son derece dikkat ediyoruz tabii ki.

İyilik Var, Kötülük Yok prensibimiz, kullandığınız ürünlerimizin yapabildiğimiz en temiz, en efektif ürünler olduğuna dair garantimizdir. Organik, natürel veya teknolojik olduğumuzu söylemiyoruz. (Çünkü bu terimler hızla hiçbir manası olmayan pazarlama terimlerine dönüşüyor.)

Ürünlerimizi kesinlikle hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.

 

Sonunda sizin kadar çalışkan cilt bakım ürünleri…

Tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki tüm kadınlar, içinde zararlı maddeler olmayan cilt bakım ürünleri istiyor. Ama aynı zamanda İŞE YARAYAN ürünler olmalı bunlar. Hiçbir ürünümüzde paraben, petrol türevleri, mineral yağlar, sentetik kokular, yapay renklendiriciler, sodyum laureth veya lauril sulfat, zenoestrojen, phtalat, PEG ve glycoller kullanmıyoruz.

Biraz da bu maddeleri niçin kullanmak istemediğimizden bahsedelim. İnternette o kadar çok bilgi (ve kirliliği) var ki niye bu maddeleri cildinize değdirmek istemeyeceğinizi bilemeyebilirsiniz.

 

Sodyum Laurel Sulfat veya SLS nedir?

Evde kullandığınız birçok ürünün içinde SLS bulunur: sabununuzdan, araba şampuanınıza, halı temizleme deterjanınızdan diş macununuza kadar…Sert ve kimyasal köpürtücüdür. Herşeyde bol miktarda bulunur, çünkü hepimiz köpük köpük köpürten deterjan ve sabunların en iyi temizlediğini düşünürüz. Gerçekte ise bu köpükler temizlikten ziyade, neyi temizliyorsak üst tabakasını soyuyorlar.

Aslında çok daha yumuşak, çok daha cildimize ve hücrelerimize dost bazı maddelerle daha temiz yapmak mümkün. Biz bütün temizleme ürünlerimizde hindistancevizinden türetilmiş temizleyiciler kullanıyoruz – inanılmaz derecede yumuşak ama çok etkili. Bu da demek ki yüz temizleyicimiz veya duş jelimiz cildinize asla sert gelmeyecek, derinlemesine temizlediğinizde bile cildiniz dengeli, yumuşacık, nemlenmiş ve mutlu olacak.

SLS’le ilgili birçok korkutucu hikaye dolaşıyor ortalıkta. Biz bu korku hikayelerini daha fazla dillendirmek istemiyoruz. Sadece diyebiliriz ki araştırmalarımızı yaptık ve daha temiz, daha güvenli, daha etkili içeriğimizi geliştirdik.

 

Mineral Yağlar nedir?

Mineral yağ petrokimyasal bir üründür, yani ham petrolden üretilmiştir. Geniş molekülleri yüzünden cilde penetre edemez ve cilt yüzeyinde bir tabaka oluşturur – böylelikle “nemi içerde hapseder”. Kulağa iyi geliyor değil mi? Aslında iyi değil. Cildinizi tamamen maskelediği için nefes almasına hiç imkan vermez. İlk başta cildiniz yumuşamış gibi gelebilir. Ama cildiniz boğuldukça nemden ziyade, bakteri ve ter hapsetmiş olursunuz cilt ve yağ tabakası arasında. Bu da egzema gibi cilt rahatsızlıklarına yol açabilir.

Tuhaf ama kullandıkça cildimiz mineral yağlara bağımlı hale gelir. Gerçekte nefes almasını engelleyerek daha çok kuruttuğu için, her gün kullanmak zorunda hissederiz. Hiçbir mineral yağ içeren ürünü kullanmamanızı tavsiye ederiz. Etiketinde parafin, parafinium ve petrolatum yazıyorsa mineral yağ var demektir, dikkat!

Bebek yağının %100 mineral yağ olduğunu biliyor muydunuz? Tuhaf ama gerçek!!

 

PEG’ler veya Glycol nedir?

Cilt bakım dünyasında Glycol ailesinden sıklıkla kullanılan 3 ana madde Propylene Glycol, Butylene Glycol ve Polyethylene Glycol’dür. Bunlara kısaca PEG’ler denir. Bu 3 madde hakkında antifriz yapımında kullanıldığına dair yanlış bir bilgi vardır - halbuki sadece Ethylene Glycol antifriz yapımında kullanılır ve bu madde de cilt bakım ürünlerinde kullanılmaz.

3 ana PEG içinden özellikle Propylene ve Polyethylene Glycole dikkat etmek lazım. Glycoller değişik moleküler büyüklükte olur. İçerik listelerinde yanında bulunan bu numaralar molekül büyüklüğüne işaret eder – PEG 100-PEG 9 gibi. Numara ne kadar küçükse moleküler ağırlığı o kadar küçük, cildimize de o kadar daha kolay nüfus edeceğini gösterir. İşte bu yüzden PEG numaralarına dikkat etmek lazım, özellikle o cilt bakım ürününde zararlı maddeler varsa, PEG’ler sayesinde cildimize daha kolay ve süratli nüfuz eder.

Peki niçin cilt bakımında kullanılıyorlar?

PEG/Glycoller cilt bakım ürünlerinde formülleri stabilize eden madde olarak kullanılır – yani diğer tüm maddeleri zengin ve yoğun bir krem olarak tutsun diye kullanılır. Size kremi muhteşem yumuşak, zengin ve yoğun hissettirir. Aslında PEG’ler olmadan bir kremi yumuşak ve kıvamlı yapmak çok zor. Ama artık birçok cilt bakım markası bunu yapmaya çalışıyor. Gururla söyleyebiliriz ki, kremlerimizde bu kadar çok madde olmasına rağmen bunu başarmış ilk markalardan biriyiz.

Dürüstlüğümüze çok önem veriyoruz – dolayısıyla Shrink To Fit, Goodbye Stretch Marks ve Get Waisted ürünlerimizde Glycoller arasında en zararsızı olarak bilinen Butylene Glycol’den (her ne kadar %0.1 oranında olsa da) bulunduğunu söylemek isteriz. Bunun sebebi Shrink To Fit ve Get Waisted ürünlerimizde bulunan yağ yakıcı Adipoless’in ve Goodbye Stretch Marks’da bulunan Matrixyl 3000’in başka türlü kremlerin içine yerleştirilememesi.

 

E-BÜLTEN
Özel indirimlerden yararlanmak ve yeni ürünlerimizden herkesten önce haberdar olmak için bültene kayıt olunuz.