pregnantbelly

Olamaz, Çatlaklarım Var!

Nedir Bu Çatlak?

Kadınların %90’ında çatlak izleri bulunur.

Ve her ne kadar anne olduğumuzun haklı gurur izleri olsa da, hamileliğimizin kanıtları olan bu izler hiçbirimizin hoşuna gitmez.

Çatlak oluşumunda genlerimiz önemli bir faktördür. Yani annenizde çatlak varsa, sizin cildinizde çatlak oluşumuna yatkındır. Ama aynı kırışıklıklar ve göz altı torbalarında olduğu gibi, çatlaklara (ve genlerimize) karşı sağlam bir mücadele gösterebiliriz. En büyük savunma silahımız cildimizi içeriden ve dışarıdan doğru besinlerle donatmak olacaktır. AMA savunma hattınız işe yaramadıysa ve çatlaklar oluşmaya başladıysa panik yapmayın.

Unutmayın yalnız değilsiniz. Size ulaşabileceğiniz en iyi cilt bakım ürünlerini sunarak, oluşmuş çatlaklarınızın görüntüsünü azaltmanıza yardımcı olacağız.

Oluşmuş Çatlakları Nasıl Küçültebilirim?

Tamam, çatlaklarınız var. AMA muhteşem de bir bebeğiniz var… Moral bozmadan oluşmuş çatlakları minimize etmek için önerilerimize kulak verin:

1.    Oluşmuş çatlakların giderilmesinde süper kahramanımız: GOODBYE STRETCH MARKS

Peptidler, meyva ve yosun özütleri ve besleyici yağların karışımından oluşan bu çok kuvvetli krem, hamilelik veya ani kilo alımlarından oluşan eski veya yeni çatlakların görünümünü azaltır.

Goodbye Stretch Marks çok çok etkilidir, çünkü cildi hem yüzeyinden hem de deri altından, dermal doku seviyesinde iyileştirir. Ayrıca içindeki pigmentasyonu azaltan, cilt tonunu düzenleyen ve kolajen üretimini stimüle eden harika içerikler sayesinde yeni cilt hücreleri üretilmesine ve birleştirici dokuların hızla iyileşmesine yardımcı olur.

Goodbye Stretch Marks’ı günde 3 kez, 12 hafta boyunca düzenli kullanın. En iyi sonuçları görmek için bu süre boyunca kullanmayı ihmal etmeyin.

Çatlaklarınız yeni oluşmuş ve kırmızı renkteyse, eski çatlaklardan daha çabuk sonuç aldığınızı göreceksiniz. Ama eski çatlaklarınızın görüntüsünde bile gözle görülür bir iyileşme olacak.

Goodbye Stretch Marks kremimiz güvenliği açısından test edilmiştir, alerji yapmaz, klinik olarak test edilmiştir ve hamileyken ve emzirirken kullanmak için son derece güvenlidir. Tabii ki her kremde olduğu gibi emzirmeden önce meme ucunuzu temizleyin, böylece bebeğinizle aranıza hiçbirşey girmemiş olur!

 2.    Ne Kadar Erken O Kadar İyi

Çatlaklar yeniyken çok daha kolay yok edilebilirler. Çatlak oluştuğunu gördüğünüz anda vakit kaybetmeden tedaviye başlayın. Hamileliğiniz esnasında çatlaklarınız oluştuysa veya daha önceki hamileliğinizden dolayı zaten varsa ve gene hamileyseniz uygulamanız gereken plan şudur:

1. Adım:
Günde 3 defa  Goodbye Stretch Marks sürün. Parmak boyasıyla boyama yapıyormuşçasına tek tek çatlakların üzerine sürün. 1 dakika boyunca kurumasını bekleyin.

2. Adım:
Tummy Rub Krem veya Tummy Rub Yağ (hangisini tercih ediyorsanız) günde 2 defa kullanın. Her iki ürün de hamilelikte ve emzirirken kullanmak için son derece sağlıklıdır.


Ekstra bir iş gibi görünse de, inanın buna değer.

3.    Yavaş Ve Kalıcı Kilo Kaybı

Çatlak oluşumunu önlemek için nasıl hamileyken yavaş ama istikrarlı bir şekilde kilo almanız gerekiyorsa, kilo vermeyi de aynı şekilde yapmalısınız. Bebeğinize kavuştuktan sonra nasıl kilo verdiğiniz cildinizde çok büyük etki yaratacaktır. Çok hızlı kilo kaybı, cildinizin sarkmasına sebep olabilir.

4.    Doğru Egzersiz

Egzersiz kan dolaşımını arttırır. Dolayısıyla çatlakların olduğu bölgeleri hedefleyen egzersiz hareketleri, o bölgenin daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesine yol açabilir. Ve kasları sıkılaştırdığınızda çatlak izlerinin etrafındaki cilde daha iyi uyum sağlayabildiğini görürsünüz.


T şınav (göğüs ve karın için): Bildiğiniz, normal şınav pozisyonu ile başlayın. Eller omuz hizasında yerde iken ayaklarınızda omuz açıklığında olsun. Dümdüz bir tahta gibi durun(plank pozisyonu). Gövdenizi sağa doğru çevirin ve sağ elinizi havaya kaldırın. 1-2 saniye bu pozisyonda durun. İlk mekik pozisyonuna geri dönün. Aynı hareketi sola dğru tekrarlayın. Her iki taraf için de 15 kez tekrarlayın. Vücudunuzu düz tutun ve kalçanızı aşağı düşürmeyin.

Lateral bacak daire hareketi (kalça ve bacaklar): Sol diziniz dengede durmak açısından denge topu gibi birşeye dayanmışken, sağ bacağınızı uzatın. Sağ bacağınızla havada küçük daireler çizin. Önce saat yönünde, sonra ters istikamette. Kalça kemiklerinizi sabit tutmaya çalışın, böylece kaslarınız daha çok çalışır. Aynı hareketi sol bacak ile de tekrar edin.

5.    Güneşten Kaçın

Çatlak izlerinden kurtulmak için bu kadar çalışırken, hiçbir şeyin sizi amacınızdan saptırmasına izin vermeyin.  Güneş, çatlak izlerini daha kötü bir hale getirir. Eğer güneşten kaçamayacaksanız, bolca güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Eski gümüşümsü çatlak izleri, cildinizin geri kalanı gibi bronz olmaz ve daha da belirgin hale gelir.

 

Çatlaksız Bir Cilt İçin Süper Besinler

Çok üzgünüz, bir gecede çatlak izlerini yok eden bir yiyecek keşfedemedik! Ama cildinize çatlaklarla savaşırken kuvvetli olması için gereken tüm besinleri biliyoruz:

Havuç:

İçerdiği bol A vitamin sayesinde, havuç yediğinizde cildinize çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. A vitamini cildinizi hasarlardan koruyan kuvvetli bir antioksidandır. Aynı zamanda cildinizin nemli kalmasını sağlayan sebum üretimini sağlar ve sağlıklı hücre üretimi için de vazgeçilmezdir.

Narenciye:

Portakal, mandalina gibi narenciyeler çok lezzetli olmanın yanı sıra, içerdikleri C vitamin yüzünden cildinize çok faydalıdır. C vitamini kolajen üretimini de arttıran inanılmaz bir antioksidandır.

Kabuklu yemişler ve çerezler:

Bir avuç kabak çekirdeği veya yer fıstığı cildinizi ihtiyacı olan çinkoyla beslemenize yeter. Çinko cildi iyileştirici bir etkiye sahiptir, yani çatlak izlerini gidermenize yardımcı olur.

 

E-BÜLTEN
Özel indirimlerden yararlanmak ve yeni ürünlerimizden herkesten önce haberdar olmak için bültene kayıt olunuz.