İki kişilik masalsı dünyanız birden bire bir üçüncü tarafından istila edildi. Ve bu 3. şahsiyet gördüğünüz görebileceğiniz en şirin mahluk. Ama hayatınızın yeni aşkı tüm zamanınızı, enerjinizi ve akıl sağlınızı tüketiyor.

Yani bu küçük mucizeyi yaratan büyük aşk biraz sekteye uğramış vaziyette. Geri rayına oturtmak için neler yapabiliriz? 

Aşağıdaki liste  sadece her ikiniz de uymayı kabul ederseniz işe yarayabilir - sırf tek taraf uygulamaya çalışırsa bayağı bir depresif hale gelebilir :( Dolayısıyla listeyi eşinizle paylaşın ve her ikinizde denemeye söz verin.

1.  Date Night…yani “çıkmak”: gülmeyin, öff olmaz demeyin. Vallahi de billahi işe yarar. Herkes “çıkmaktan” hoşlanır. Hedef haftada bir olmalı (hiç olmazsa ayda bir olsun) Ve bu gecelerde lütfen standartlarımız birazcık yüksek olsun: yani pırt, kaka ve kusmuk konuşulmasın, ne kadar yorgun olunduğundan ve uyku isteğinden bahsedilmesin. Ve lütfen üstünüze, başınıza extra extra dikkat. Sanki gerçekten ilk defa “çıkıyormuşçasına” özenin. Nereye gittiğinizin hiçbir önemi yok. Şık bir lokanta da olur, deniz kenarında bir bank da. Ilk birkaç sefer sinema seçebilirsiniz, ama asıl hedef ikinizin bebek dışında konularda da sohbet edebildiğinizi hatırlamak olmalı. Konu önünde sonunda bebeğinize gelecek. Arada bir kendinizi durdurmanız bile yeterli. Bu geceler tamamen ikinizle alakalı olmalı, aranızdaki bağı güçlendirmeli, beraber yürüyeceğiniz yolu bulmanıza yardımcı olmalı.

2.  Yürüyün ve sohbet edin: gayet basit. Bebeği pusete koyun ve beraberce yürüyün (evet maalesef Türkiye’de çoğunlukla kaldırım sorunumuz var ama evin etrafında 2-3 tur bile ufak bir sohbete yeter). Erkekler yüzyüze konuşmakta pek iyi sayılmazlar. Yan yana yürürken daha rahat konuştuğunu fark edeceksiniz.

3.  30 dakikalık konsantrasyon:  2 ayrı 15 dakikalık dilim de olur. Bebeğiniz uyurken veya gayet mutlu bir haldeyken, telefonlarınızı, ipadlerinizi, bilgisayarınızı veya neyse meşguliyetinizi  bırakın ve iki kulak ve tüm beyin hücreleriniz ile eşinizi dinleyin. Kısacası tüm dikkatinizi 15 dakikalığına eşinize verin. Bütün günü bebeğinize adamışken, 15 dakikayı eşinize vermek çok gelmemeli…

4.  Affedici olun. Unutmayın ikinizde çooook yorgun ve tamamen kafayı üşütmüş vaziyettesiniz. Ufak hataları görmezden gelin. Şu an eskisine gore daha duygusal bir vaziyettesiniz, o yüzden eskiden olsa böyle mi davranırdım, yoksa biraz abartıyor muyum diye sorun. 

E-BÜLTEN
Özel indirimlerden yararlanmak ve yeni ürünlerimizden herkesten önce haberdar olmak için bültene kayıt olunuz.